Frequently Asked Questions

Z čeho jsou řezby vyrobené - o jaké se jedná dřevo?

Řezby jsou vyrobené z lipového dřeva.
Pro vyřezávání je lípa nejpoužívanějším dřevem, méně se pak používá topol nebo olše. Lipové dřevo je měkké a dobře opracovatelné, nedrží však ostrou hranu. Naopak na dřevěné formy pro perníky, máslo atd. se používá ovocné dřevo, které  jelikož je tvrdé dají se z něj vyřezávat jemné detaily a nemá chuť. Protože třeba dub jež je používán společně s ořechem hlavně na nábytku je kyselý.

Jaký povrch je na řezbě?

Lipové dřevo je světlé, ale ne vždy stejné barvy. Pokud chci změnit barvu používám vodová nebo lihová mořidla, jež ztmaví – zbarví dřevo, ale zanechají viditelnou strukturu – léta dřeva. Na závěr jsou figurky nalakované vodním lakem, lze se domluvit i na voskování včelím voskem.

Vyrábíte i na zakázku?

Ano je možné se domluvit i na zakázkové výrobě.

What is the time of production?

The production time is very individual. Some products I have made in reserve, but for some products I need more time. Therefore please always contact me for better agreement

Jak velkou řezbu je možné vyrobit?

Velikost je poměrně flexibilní, největší sochu jsem vyřezala 120 cm vysokou nebo reliéf 100 x 100 cm. Ale žádné výzvě se nebráním 🙂

Do you also make replicas of sculptures?

Yes, it’s not problem to make an agreeement. After we will settle the assignment, I draw the sketch and if the customer likes it, Let’s start with a work! Or I can make a replic of an original what you’ll give me. Now I am working on the replic of a Slavin statue.

Didn’t you find response for your question? Write us