Něco málo o mně

hanka

Jmenuji se Hana Micková, že k umění budu mít blízko bylo jasné už od mala. Umělecké nadání jsme měli v rodině. Na počítání a psaní mě moc neužilo, milovala jsem historii, umění a hlavně sochy. Už ve 12 letech jsem měla jasno, budu kamenosochařkou. Rodiče mi pochopitelně odvětili, že jsem se zbláznila. Shodli jsme se na kompromisu – řezbařině. Ukázalo se, že dřevo je láska na celý život a i přes řadu překážek nelituji.

Vyučila jsem se tedy řezbářkou, někdo musí pro absolvování popsat stohy papírů, já jsem vyřezávala Paběnickou Madonnu. Po škole jsem získávala zkušenosti  v sochařském ateliéru na Malé Straně. Přes osm let jsem následně zakoušela strasti i slasti práce restaurátorky a vracela ztracenou krásu hradům, zámkům i kostelům. Podílela jsem se např. na zrestaurávání interiérů na Zámku v Litomyšli, křížové cestě v údrčském kostele, obnově středověkého vybavení na hradě Křivoklát i sekretáře pro Strahovský klášter. Vyřezávala jsem také rámy pro „strašidelné obrazy“ Vítezslavy Klimtové – autorky Lexikonu ohrožených druhů strašidel.

Osud mě zavál od rámařství, organizaci výstav přes několikaletý životní restart v rodinné restauraci v Belgii až k navrhování interiérů, kterému se věnuji již více než 7 let. Srdcem, ale zůstávám u dřeva a po celou tu dobu stále vyřezávám. Svůj čas tak trávím na stavbách, v bytových studiích nebo u ponku, který zabírá většinu mé kuchyně. Často sním o tom, že se jednou budu věnovat čistě umělecké řezbařině  ve vlastním ateliéru.

Fakturační údaje

Hana Micková
Jílovská 1165/65, 142 00, Praha – Braník
IČO: 69304548

Kontaktní údaje

Tel.: 602 206 685
E-mail: hanamickova@email.cz

Napište mi e-mail, případně volejte. 

Kontaktujte mě prosím pomocí tohoto formuláře

© Všechna práva vyhrazena, Hana Micková Tvorba stránek In Motion